معرفی کتاب


با خیابانهای بی تو ارتباطم خوب نیست

با خیابانهای بی تو ارتباطم خوب نیست اولین مجموعه ی اشعار سرکار خانم مهناز خدایاری متخلص به قاصدک درقالب غزل از سوی انتشارات اورازان منتشر شد. مجموعه ی مذکور معرف شاعری چیره دست در سرودن غزلهای عاشقانه از دیار گیلان است. غزلهای صمیمی و سرشار از بار عاطفی مهناز خدایاری بی تردید خواننده کتاب را مسحور خود می نماید. انتشارات اورازان ضمن عرض تبریک به این شاعر ارجمند ، مطالعه ی این کتاب را به همه ی علاقمندان به شعر و ادبیات پیشنهاد می نماید.

معرفی کتاب
شب نوش غزل

شب نوش غزل دومین مجموعه ی شعر شاعر ارزشمند جناب مجتبی سلیمانی به زودی از سوی انتشارات اورازان منتشر می شود. کتاب مذکور در واقع دومین اثر این شاعر است که توسط انتشارات اورازان منتشر می شود . مجتبی سلیمانی دانش آموخته ی رشته ریاضی کاربردی است او پیشتر نیز مجموعه ی دیگری با ناشری دیگر از خود به چاپ رسانیده است. سلیمانی شاعری توانا و کاربلد است و از محدود شاعران بی حاشیه و بی ادعاست. به کارش آشناست و شعر را می شناسد. جناب مجتبی سلیمانی را سالهاست می شناسم ، او هر از گاهی در این سالها برای بنده این فرصت را فراهم می ساخت که از طبع رسایش فیض وافر برده و اینکه افتخار چاپ آنها را در کتابهای مشترک به بنده می دادند تا خوانندگان عزیز ما نیز از این همه زیبایی بی بهره نمانند. انتشارات اورازان چاپ این اثر را به این شاعر گرامی تبریک می گوید.

فراخوان گردآوری شعر سپید

عنوان کتاب منشور کلمه

اشعار سپید کوتاه و بلند

گردآورندگان: رضا حدادیان شعر سپید  کوتاه     و  مریم گمار   شعر سپید بلند

برای کسب اطلاعات بیشتر به
تلگرام 

GOLbahar1359@   

اینستا

maryam_gomar@

اینستای جناب حدادیان 

reza.hadadian53

مراجعه فرمایید.

مهلت ارسال شعر تا 25 دیماه 1402گان

معرفی کتاب

زیر باران عشق قدم بزن

زیر باران عشق قدم بزن عنوان چهارمین اثر سرکار خانم شهربانو وزواری متخلص به الهه توسط انتشارات اورازان منتشرشد. او پیشتر سه اثر دیگر خود را توسط دو انتشارات اورازان و انتشارات ماهاران منتشر نموده است. انتشارات اورازان ضمن تبریک به این بانوی فرهیخته مطالعه ی این اثر که در قالب شعر سپید می باشد را به عموم علاقمندان توصیه می نماید.

معرفی کتاب


اسیر یک دیدار

اسیر یک دیدار عنوان اولین اثر سرکار خانم آزاده محبی زاده به زودی توسط انتشارات اورازان منتشر می گردد. کتاب مذکور متشکل از بخشی از اشعار سپید و کلاسیک این شاعر ارجمند می باشد. انتشارات اورازان ضمن تبریک به این بانوی شاعر مطالعه ی این اثر ارزشمند را به عموم علاقمندان توصیه می نماید.

کتاب در دست گردآوری


پاییز انار با خودش آورده

برگزیده ای از آثار کلاسیک و غیر کلاسیک جمعی از شاعران گردآورنده : محسن چالاک

معرفی کتاب

بعد از تو هیچ چیز مانند قبل نیست

بعد از تو هیچ چیز مانند قبل نیست ششمین مجموعه ی اشعار شاعر نام آشنا جناب حامد احمدزاده متخلص به پنهان از سوی انتشارات اورازان منتشر شد. حامد احمدزاده یکی از شاعران توانا و با اخلاق گیلانیست که برای عموم علاقمندان به شعر به ویژه شاعران رباعی و غزلسرا کاملا شناخته شده است. اگرچه احمدزاده در همه قالبهای شعری به خوبی طبع آزمایی می نماید اما در غزل ، رباعی و دوبیتی استادیست بی همتا. حامد احمدزاده از مجموع شش کتاب خود پنج اثر اخیرش را توسط انتشارات اورازان به چاپ رسانیده است که برای این انتشارات مایه فخر و مباهات است. اسامی کتابهای حامد احمدزاده به شرح زیر می باشند: ۱_دفتر پنهان ۲_از دور صدای پای او می آید ۳_ اسیر تو شدن پیگرد دارد ۴_ درخت و طناب ۵_ مثل کووید نوزده انتشارات اورازان ضمن عرض تبریک به این شاعر ارجمند ، مطالعه ی کتاب جدید او را به همه ی علاقمندان به شعر و ادبیات توصیه می نماید.

معرفی کتاب

بگذار دلم بهانه را جور کند

بگذار دلم بهانه را جور کند اولین مجموعه ی اشعار سرکار خانم اعظم ساکتی در قالب کلاسیک از سوی انتشارات اورازان منتشر شد. محموعه ی مذکور متشکل از بخشی از رباعیات و غزلیات این بانوی فرهیخته است. انتشارات اورازان ضمن عرض تبریک به این شاعر ارجمند ، مطالعه ی کتاب را به همه ی علاقمندان به شعر و ادبیات پیشنهاد می نماید.

معرفی کتاب

راز پنهان ماه

راز پنهان ماه عنوان اولین اثر سرکار خانم سکینه غلام دوست شاده سر به زودی توسط #انتشارات_اورازان منتشر می گردد. کتاب مذکور متشکل از بخشی از اشعار سپید این شاعر فرهیخته می باشد. انتشارات اورازان ضمن تبریک به این بانوی شاعر مطالعه ی این اثر ارزشمند را به عموم علاقمندان توصیه می نماید.

فراخوان شعر سپید ، نیمایی و دلنوشته

صبح های بی حوصله

فراخوان گردآوری اشعار سپید ، نیمایی و دلنوشته توسط انتشارات اورازان گردآورنده: زهرا امروزیان مهلت ارسال اثر: 20 آذرماه 1402 آثار خود را به تلگرام مدیر انتشارات 09108607756 ارسال فرمایید.

زیر آوار نگاهت

زیر آوار نگاهت اولین مجموعه ی اشعار سرکار خانم زینب فیروزنیا در قالب پریسکه به زودی از سوی انتشارات اورازان منتشر می شود.
محموعه ی مذکور با مقدمه جناب آقای علیرضا بهرهی بنیانگذار شعر پریسکه به چاپ می رسد.
انتشارات اورازان ضمن عرض تبریک به این شاعر ارجمند ، مطالعه ی کتاب را به همه ی علاقمندان به شعر پیشنهاد می نماید. 

معرفی کتاب

در شاخ تلاجن

  کتاب در شاخ تلاجن توسط انتشارات اورازان  منتشر شد.

کتاب مذکور با عنوان فرعی «تحلیل بوطیقای تصویر در شعر نیما یوشیج» اثری است از دکتر سارا حسینی که در مهر ماه سال ۱۴۰۲به چاپ رسیده است. این کتاب، تحلیلی بر شیوه های تصویرپردازی نیما است که در شاخه های رمانتیسم، رئالیسم، سمبولیسم و نیز تصاویر پراکنده ی سوررئالیستی بررسی گردیده است. علاوه بر این در پایان هر فصل یک تقسیم بندی ده گانه از تصاویر صورت گرفته و موتیف های اصلی شعر نیما، انسان، طبیعت و اجتماع مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است.

مطالعه ی این اثر ارزشمند را به عموم علاقمندان به ادبیات بویژه آثار نیمایوشیج توصیه می نماییم.

آتش در ارغوان

منتشر شد

آتش در ارغوان گزیده ی بیست و پنج غزل از حافظ / به کوشش محسن چالاک و با مقدمه مهدی چالاک / به یاد پدر / تاریخ نشر : فروردین ماه 1402 .

 

 

بی تو بی واژه ترینم

معرفی کتاب

بی تو بی واژه ترینم  دومین دفتر شعر    خانم یلدا حقیقی به زودی از سوی انتشارات اورازان  منتشر می شود

اولین اثر خانم حقیقی آویژه   پیشتر توسط همین انتشارات در سال گذشته به چاپ رسیده است.
انتشار دو کتاب به فاصله ی کمتر از یکسال برای شاعری جوان که مملو از اشعاری زیبا و پر محتوا می باشد ، بسیار حائز اهمیت است
مجموعه ی حاضر با ۱۲۰ صفحه به زودی در دسترس علاقمندان به ادبیات و به ویژه شعر سپید قرار می گیرد.
انتشارات اورازان ضمن عرض تبریک به این شاعر ارجمند ، مطالعه ی  این اثر ارزشمند از جوانی فرهیخته را به همه ی علاقمندان به شعر پیشنهاد می نماید.

سایه سرد سکوت

 

  معرفی کتاب

سایه سرد سکوت عنوان مجموعه ی شعر سرکار خانم  خدیجه لطفی  متخلص به سحر به زودی از سوی انتشارات اورازان  منتشر می شود.

مجموعه ی مذکور دومین اثر اوست که توسط این انتشارات به چاپ می رسد.
او پیشتر کتاب به نام آخر پاییز را در کارنامه ادبی خود به ثبت رسانیده است.
کتاب اخیر خانم لطفی در برگیرنده اشعار سپید و بخشی از تک بیت های این شاعر فرهیخته است.
خانم لطفی شاعریست با زبانی بسیار صمیمی و به تبع آن سروده های او از بار عاطفی سرشاری برخوردار است.
اینجانب بی هرگونه مبالغه اشعار خانم لطفی را
در زمره ی آثار قوی و ارزشمند دانسته و علاقمندان به شعر، صرفنظر از سپید یا کلاسیک را به مطالعه و کنکاش در آثار این شاعره ایلامی دعوت می نمایم.

انتشارات اورازان به سهم خود انتشار این کتاب را به این بانوی شاعر  تبریک می گوید.

رسالت کوه

"رسالت کوه" مجموعه ی رباعیات نوجوان شاعر آقای مهدی اخلاقی توسط انتشارات اورازان منتشر شد. از مهدی اخلاقی در این کتاب 43 رباعی زیبا به چاپ رسیده است. رباعیات این شاعر که متولد 1384 می باشد گویای آینده روشنی برای این شاعر در عرصه رباعیات می باشد.

مشاعره تک بیتی های تنها 1

معرفی کتاب مشاعره تک بیتی های تنها 1 دوازدهمین مجموعه ی شعر جناب آقای احمد عباسیان متخلص به تنها به زودی از سوی انتشارات اورازان منتشر می شود. مجموعه ی مذکور متشکل تک بیتی های جناب عباسیان در کتاب مشاعره این شاعر فرهیخته و بسیار دوست داشتنی متولد ۱۳۳۹ شهرری می باشد. جناب احمد عباسیان شاعر ی بسیار پرکار در عرصه ی شعر سپید و کلاسیک است . کتاب مذکور متشکل از تک بیت های( از حرف آ تا ذ) از آقای عباسیان می باشد. به زودی جلد دوم این کتاب نیز توسط انتشارات اورازان منتشر می شود. انتشارات اورازان ضمن عرض تبریک به این شاعر ارجمند ، مطالعه ی کتاب را به همه ی علاقمندان به شعر پیشنهاد می نماید.

عشق یعنی یک قلم یک دفتر و صد خاطره

معرفی کتاب "عشق یعنی یک قلم یک دفتر و صد خاطره " اثر شاعر خوب و توانمند اهل کرمان جناب استاد رحمت الله صالح از سوی انتشارات اورازان منتشر شد. کتاب مذکور متشکل از غزلهای زیبایی از این استاد و شاعر ارزشمند می باشد. عمده ی غزلیات جناب صالح خمیرمایه ی عاشقانه ای دارند و صمیمیت موجود در بیت بیت غزلیات او خواننده را مسحور خود می سازد. کتاب حاضر به مقدمه ی زیبایی از بانوی نام آشنای خطه کرمان سرکار خانم معصومه سعید آراسته شده است. انتشارات اورازان ضمن تبریک به استاد رحمت الله صالح همه علاقمندان به شعر و ادبیات را به مطالعه ی آثار ارزشمند این استاد فرهیخته و ادیب کرمانی دعوت می نماید.

متن سربرگ خود را وارد کنید